Uncategorized

NEDEN E-TİCARETon

E-Ticaret kavramı hayatımıza son yıllarda girmiş olmasına rağmen, hem alıcılar hem de satıcılar açısından barındırmış olduğu avantajlar dolayısı ile büyük ilgi gördü. Günümüzde e-ticaret tam anlamı ile bir sektör haline gelmiş durumda ve dünya çapında yapılan ticaretteki payı her geçen gün artıyor. Bu konuda yapılan araştırmalar bize sektörde yaşanan artışın yakında gelecekte artarak devam edeceğini gösteriyor. Ülkemizde de durum dünya genelinde farklı değil. Türkiye için yapılan araştırma sonuçları, yakın gelecekte e-ticaretin ülke içindeki payının %70 seviyelerine yükseleceğini iddia ediyor. Buradan da anlaşılabileceği gibi e-ticaret özellikle ülkemizde geleceğin en çok kazanç getirecek yatırım alanlarından birisi.

E-TİCARETİN AVANTAJLARI

E-Ticaretin hem satıcılar hem de alıcılar açısından birçok avantaj barındırdığını daha önce belirtmiştik. Bu yazımızda sizler için bu avantajların neler olduğu üzerinde kısaca durmak istiyoruz.

  • Alıcılar Açısından;
  • E-ticarette ürün çeşitliliği çok geniştir. Klasik pazarların dar sınırlarına mahkum olmadan dilediğiniz ürüne ulaşmanız son derece kolaydır.
  • Rekabetçi fiyatlar ile istediğiniz ürünü en uygun fiyata temin edebilirsiniz.
  • Rekabetçi ortam sayesinde uygun fiyat yanında kaliteli ürüne ulaşmak mümkündür.

 

  • Satıcılar Açısından;
  • Doğru bir planlama ve strateji ile çok büyük müşteri kitlelerine ulaşmak mümkündür.
  • Geleneksel pazarlara oranla marka değerinizi yükseltmek çok daha kolaydır.
  • Profesyonel yaklaşım ve doğru strateji ile yüksek satış ve karlılık oranlarını sağlayabilirsiniz.
  • İşlemler online olarak yürütüldüğü için faturalama ve kargolama süreçlerini kontrol ve takip etmek son derece kolaydır.
  • İş hacminizi ve işletme ölçeğinizi büyütmek istediğiniz zama geleneksel pazarlara oranla daha kolay bir şekilde bu amacınıza ulaşabilirsiniz.

E-TİCARET İÇİN NEREDEN YARDIM ALABİLİRİM

Her iş kolunda olduğu gibi e-ticarete atılacak olan kişilerinde bu alanda uzman ve deneyimli kişilerin görüş ve fikirlerini öğrenmeleri önemlidir. Bu konuda detaylı araştırma yapmak ve bu alandaki bilgi birikimini arttırmak isteyen okurlarımıza nesatilir.com sitesini incelemelerini önerebilirim. Alanında deneyimli ve profesyonel bir ekip tarafından oluşturulan site içerisinde, e-ticaret ile ilgili birçok doküman ve yazıya ulaşabilirsiniz. Profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından hazırlanmış olan içerikler sayesinde e-ticarete atılmadan önce bilmeniz gereken en önemli ve kritik bilgilere rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.